Skip to main content

Boşaltma Opsiyonları

Yazar 10/02/2021Haziran 7th, 2022Çuval Özellikleri

TORBA TABANI VE BOŞALTMA SİSTEMLERİ

KAPALI TABAN.

Bu tip tabanı kapalı torbalarda tabanın kesilmesi suretiyle boşaltma yapılır. Bu en ucuz taban şeklidir. Bu tip torbalar genellikle tek kullanımlıktır.

BOŞALTMA BACASI.

Boşaltma bacalı torbalar çok fazla tercih edilen torbalardır. Boşaltma bacası torbayı kontrollü bir şekilde ve istenilen alanlara boşaltma imkanı sağlar.

Bacalar farklı şekillerde bağlanır.

KONIK TABAN + ALT BACA.

Bazı materyaller boşaltım sırasında köşelerden tam olarak temizlenmez ve bunun için torbayı silkelemek gerekir. Bu gibi durumlarda konik tabanlı torbalar kullanılarak bu sıkıntının önüne geçilir. Konik tabanda materyaller çok hızlı bir şekilde alt bacaya doğru akar ve çuvalı silkelemeye gerek olmaz.

BOŞALTMA BACASI + YILDIZ / ROZET KAPAMA.

Boşaltma bacasına ek olarak yapılan bu koruma gövde kumaşında yapıldığı için daha dayanıklıdır. Alt bacayı korur.

BOŞALTMA BACASI + KAPİŞON KORUMA.

Bu da farklı bir koruma modelidir. Alt bacayı çok iyi bir şekilde sarar,  yıpranmasını ve kirlenmesini önler. En çok kullanılan koruma tiplerinden birisidir.

ALT BACA + KORUMA KAPAĞI. (Hijyen Kapak)

Koruma kapağı sayesinde alt bacanın kirli yerlere sürtünmesi engellenir. Ayrıca bacanın tabana doğru sarkması da engellenmiş olur.

TABAN ETEK.

Taban Etek genelde ‘’talaş’’ gibi boşaltması sıkıntılı materyallerin torbadan kolayca boşaltılmasına olanak sağlar. Etek tek başına çok mukavemetli olmadığı için tercih edilmez.

ETEK + KORUMA KAPAĞI.

Koruma kapağı etek ile birlikte tabanda kullanıldığında yük üzerine bineceği için aynı zamanda taşıma görevi de yapar. Bu yüzden taban koruma kapağı etek ile birlikte kullanıldığı zaman kalın kumaştan yapılır ve gövdeye daha mukavemetli şekilde bağlanır.

ETEK + OBS (OTOMATİK BOŞALTMA SİSTEMİ)

Burada eteği destekleyen tabanın dört kenarına dikilen dört ayrı flapanın içinden geçirilecek kordon ya da kolon ile birbirlerine bağlanarak eteğe mükemmel bir mukavemet sağlar. Bu sistem biraz pahalıdır ama hızlı boşaltım istenen materyaller için ideal bir dizayndır.

Close Menu

Akepak Ambalaj

Adres: Akpınar Mahallesi. Bilim Caddesi no 11 kat 1-2 posta kodu 34885
Sancaktepe/İstanbul

Eposta: info@akepak.com

Telefon: +90(216) 561 35 80

İhtiyaçlarınıza uygun BIG BAG' ler belirlemek için şimdi bir teklif alınız
TEKLİF AL
Teklif Alınız
close-image
×