Skip to main content

Taşıma Opsiyonları

Yazar 10/02/2021Haziran 7th, 2022Çuval Özellikleri

BIG BAG TORBALARIN TAŞIMA SEÇENEKLERİ.

4 KÖŞEDE KALDIRMA KOLONLARI (STANDART KOLONLAR)

En çok kullanılan kaldırma kolonu seçeneğidir. Torbanın her bir köşesinde bir adet kolon vardır. Torba forklift ile kolonların 4’ üne birden takılarak kaldırılır.

Kolon yükseklikleri müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenir.  Kolon serbest yüksekliği torbanın en tepesinden itibaren başlar (serbest kolon yüksekliği).

KOLONLARIN DOKUMA ÖZELLİKLERİ:
PP Standard Dokuma Kolon:
  •  Sert bir dokumadır. Bu yüzden kolon tam olmasa da Torbanın üstünde dik durur.
  •  Fiyat avantajı vardır.
  •  Farklı renk seçenekleri vardır. (Beyaz, Siyah, Mavi, Yeşil, Kırmızı)

PP Multiflament Kolon:
  •  Yumuşak bir materyaldir. Bu yüzden kolonlar tamamen sarkıktır.
  •  Normal dokumaya göre daha pahalıdır.
  •  Fazla renk seçeneği yoktur. Genellikle Beyazdır.
TYPE C KOLONLAR

Type C iletken Torbalar için iletkenliği sağlayabilmek amacıyla içinden iletken karbon ipler geçirilerek özel dokunmuş kolonlardır

ZIG ZAG KOLONLAR

Zig Zag kolonlu Torbalar Kolonların 8 köşesinde ve köşenin iki tarafını kaplayacak şekilde dikilir böylelikle serbest yükseklikte kolonun geniş olarak açılmasını sağlar. Böylece kolonun forklifte geçmesi çok kolaydır. Hatta forklifti kullanan bir başkasının yardımı olmadan kolonları kolayca takıp kaldırabilir. Zig Zag kolonlu Torbalar, kolonların dikileceği kısım özel olarak takviyelendirilmiş yuvarlak kalın dokuma kumaştan yapılmıştır.

Bu kolonlar diğer standart kolonlara göre daha geniştir.

TEK / ÇİFT KALDIRMA.

Tek ve çift kaldırma daha basit ve daha ekonomiktir. Genellikle 500kg ile 1000kg kapasitelidirler. Kaldırma kolları farklı renkte ki kumaşlar ile sarılarak torbanın içinde taşınacak materyale göre renk seçenekleri oluşturulabilir. Tek / Çift kaldırmalar genellikle gübre taşımada kullanılır.

TÜNEL KALDIRMA.

Bu özel taşıma şekli gövde kumaşından yapılır. İç kısmına standart kolon dikilerek tünel kaldırmanın mukavemeti üst düzeye çıkarılır. Forklift ile taşımak için idealdir ve taşıması oldukça kolaydır.

STEVEDORE VE HALKA KOLONLAR.

Stevedore kolonlar özel dizayn edilmiş kolonlardır. Standart kolonlara ek olarak yapılmış, özel kaldırma gereksinimlerine göre farklı şekillerde oluşturulabilen kolonlardır. Standart 4 kaldırma kolonları 4 noktadan kaldırılabilirken stevedore kolonlar iki noktadan yada tek noktadan çengel ile kaldırılabilir. Resimlerde de görüldüğü gibi değişik varyasyonları vardır.

TABANDA EKSTRA DEVİRME KOLONLARI.

Tabanda 2 yada 4 tarafa extra kolonlar dikilerek torbanın kolayca boşaltılmasına olanak sağlar. Daha çok inşaat ve maden endüstrisinde kullanılır.

Close Menu

Akepak Ambalaj

Adres: Akpınar Mahallesi. Bilim Caddesi no 11 kat 1-2 posta kodu 34885
Sancaktepe/İstanbul

Eposta: info@akepak.com

Telefon: +90(216) 561 35 80

İhtiyaçlarınıza uygun BIG BAG' ler belirlemek için şimdi bir teklif alınız
TEKLİF AL
Teklif Alınız
close-image
×