Skip to main content

Doldurma Opsiyonları

Yazar 10/02/2021Haziran 7th, 2022Çuval Özellikleri

BIG BAG TORBALARIN DOLDURULMA ŞEKİLLERİ.

ÜSTÜ AÇIK TORBA.

En basit ve en ucuz torba tipidir. Torbanın ağzı tamamen açık olduğu için torbanın içinde ki materyal korumasızdır. Bu tip torbalar Kum, Toprak, İnşaat malzemeleri vb. gibi yağmurdan, nemden, güneşten etkilenmeyecek malzemelerin taşınmasında kullanılır.
Torbanın ağzı, kumaşın keskin taraflarının problem oluşturmaması için katlanarak dikilir.

ÜSTTE KAPAK.

Kapak torbanın ağzının bir kenarına dikilir ve geri kalan üç tarafı açık olur. Kapağın uç kısmı genellikle dikili kısmın karşısına tutturulup basit şekilde bağlanır. Bu şekilde ki koruma, güneş ışığından korur ama kapağın kenarlarından torbanın içine toz, kir girebilir.

ÜSTTE ETEK.

Torbanın üst kısmına etek dikilir. Sık kullanılan bir modeldir. Dolum yapıldıktan sonra eteğin kenarında ki bağ ile etek güzelce bağlanır ve torbanın içinde ki materyalin kirlenmesinin önüne geçilir. Etek genelde hafif kumaştan ve lamineli olarak yapılır. Etek boyu hem müşteri isteğine göre hem de torbanın ebatlarına uyumlu olarak yapılır. Etekli torbalara dolum yapmak için otomatik dolum makinalarına ihtiyaç duyulmaz.

ÜSTTE DOLDURMA BACASI.

Torbanın üst kısmına doldurma bacası dikilir. Yine çok sık kullanılan bir modeldir. Bacanın kenarında ki şerit ile dolumdan sonra bağlanır ve bu torbanın içinde ki materyallerin mükemmel şekilde korunması sağlanır. Doldurma bacalı torbalar otomatik doldurma makinası olan yerler için uygundur. Bacaların çapı ve uzunluğu müşterinin ihtiyacına göre ve doldurma makinasının ebatlarına uygun olarak seçilir. Baca lamineli hafif kumaştan yapılır.

DOLDURMA BACASI + KORUMA KAPAK.

Bazı torbalarda özel olarak hem doldurma bacası hem de koruma kapağı konulabilir. Koruma kapağı eklenerek bacanın hem temiz hem güvenli olması sağlanır. Müşteri isteğine göre değişebilir ama çoğunlukla bacalar ve koruma kapağı lamineli hafif kumaştan yapılır.

DOLDURMA BACASI + KONİK TEPE.

Bu şekilde konik tepe oluşturularak torbaya materyalin maximum şekilde dolması sağlanır. Konik lik sayesinde bütün köşelere materyal eşit şekilde dağılır.

Close Menu

Akepak Ambalaj

Adres: Akpınar Mahallesi. Bilim Caddesi no 11 kat 1-2 posta kodu 34885
Sancaktepe/İstanbul

Eposta: info@akepak.com

Telefon: +90(216) 561 35 80

İhtiyaçlarınıza uygun BIG BAG' ler belirlemek için şimdi bir teklif alınız
TEKLİF AL
Teklif Alınız
close-image
×