Skip to main content

Toz Geçirmezlik ve Dikim

Yazar 10/02/2021Haziran 7th, 2022Çuval Özellikleri

TOZ GEÇİRMEZLİK VE DİKİM.

TORBAYA KONULACAK MATERYALE GÖRE SİZLERE SUNACAĞIMIZ BİRDEN ÇOK DİKİŞ SİSTEMİMİZ VARDIR.

Torbalar da kullanılan bir çok toz geçirmezlik ve dikiş sistemi vardır. Torba da taşınacak her materyale farklı bir toz geçirmezlik sistemi kullanılır.

Birden fazla toz geçirmezlik alternatifi vardır. Müşteriler taşıyacakları malzemeye göre hangi sistemin kendileri için daha iyi olacağına karar verirler. Emin olamadıkları zaman satış departmanımız gerekli desteği kendilerine sağlamak için her zaman hazırdır.

Bir kaç farklı dikiş sistemi vardır. Her firmanın kendi üretim kapasitesine göre farklı dikiş sistemi uygulanır. Dünya’da ve Türkiye’de genel kabul gören sistem overlok + zincir dikişidir. Biz de torbalarımızı overlok + zincir dikiş sistemi ile dikmekteyiz.

DİKİŞ TİPLERİ.

OVERLOK + ZİNCİR – TOZ GEÇİRMEZLİK YOK.

 

Genellikle kullanılır ve sızdırmazlık gerektirmeyen ürünlerde tercih edilen bir dikiş şeklidir. Çift iğne olması sebebiyle granül tarzı ürünlerde sızdırmazlık sağlar.

OVERLOK + ZİNCİR + TEK TARAF TOZ GEÇİRMEZLİK

 

Bu dikişi genellikle kullanılmaz ve az tercih edilen bir dikiş şeklidir. Çift iğnenin iç kısım da kalan iğneye tek taraftan toz geçirmez fitil eklenir. Granül gibi ürünlerde sızdırmazlık sağlar.

OVERLOK + ZİNCİR + ÇİFT TARAF TOZ GEÇİRMEZLİK

 

Sızdırmazlık gerektiren ürünlerde En çok tercih edilen dikiş şeklidir. Çift iğne ve çift taraflı toz geçirmezlik olması sebebiyle kristal gibi ürünlerde sızdırmazlık sağlar.

OVERLOK + ZİNCİR + ÇİFT TARAF + ARA TOZ GEÇİRMEZLİK.

 

Çok ince ve toz gibi ürünlerde genellikle kullanılır ve bu ürünler için en çok tercih edilen dikiş şeklidir. Birleştirme arasında 18 mm toz geçirmezlik olması sebebiyle Mükemmel bir sızdırmazlık sağlar.

ÇİFT İĞNE ZİNCİR – TOZ GEÇİRMEZLİK YOK.

 

Torbanın normal dikiş ipleri ile dikilmiş halidir. Bu tip dikişler iri taneli materyaller için kullanılır. Ör; granül, baklagiller, geri dönüşüm vb bir çok ürün toz geçirmezliğe gerek olmadan büyük torbalar da taşınmaya müsaittir.
ÇİFT İĞNE ZİNCİR + TEK TARAF TOZ GEÇİRMEZLİK.

 

Tek taraftan (üst kısım) toz geçirmez fitil ile dikiş yapılır. Bu dikiş şekli genellikle kristal, granül ve benzeri ürünleri taşımak için kullanılır.
ÇİFT İĞNE ZİNCİR + ÇİFT TARAF TOZ GEÇİRMEZLİK.

 

Torbanın dikişinin çift taraf toz fitil ile yapılması. Bu şekilde toz geçirmezlik ile dikilen torbalarda; işlenmiş tahıllar, maden tozu, kum gibi birçok ürün taşınır. Bu en çok kullanılan toz geçirmezlik sistemidir.
ÇİFT İĞNE ZİNCİR + ÜÇ TARAF TOZ GEÇİRMEZLİK.

 

Torba üçlü toz geçirmezlik sistemi ile dikilir. İki tarafında toz fitil ve ortasında keçe dikilir. Bu dikiş mükemmel bir toz geçirmezlik sistemi sunar. Bu tip toz geçirmezlik; kireç, alçı, bentonit vb çok ince materyallerin taşınmasında kullanılır.
NAYLON İÇ TORBALI TORBALAR.

 

Naylon en iyi toz geçirmezlik seçeneği sunar. Ayrıca hava ile temas etmemesi gereken materyallerin taşınmasında da kullanılır. Daha detaylı naylon iç torbalar için “Naylonlu Torbalar” kısmına bakabilirsiniz.
PP İÇ ASTARLI TORBALAR & GAMBO TORBALAR.

 

PP İç Astarlı Torbalar: Normal torbanın içinde ince kumaştan yapılan iç astarlı torbalardır.   Gambo Torbalar: İnce kumaştan yapılmış Q Torbaların dışına kalın kumaştan dikilmiş torba dan oluşur. Bu torbalar da yine toz geçirmezlik için iyi alternatiflerdir ama daha pahalı bir seçenektir.
TEK İĞNE ZİNCİR DİKİŞİ – TOZ GEÇİRMEZLİK YOK.

 

Tek iğne ile dikiş yapılmasıdır. Bu dikiş genellikle hafif yüklerde ve odun talaşı benzeri ürünleri taşımak için kullanılır. Çok nadir tercih edilen bir seçenektir.

TEK İĞNE OVERLOK DİKİŞİ – TOZ GEÇİRMEZLİK YOK.

 

Bu dikiş şekli genellikle granül ve benzeri ürünleri taşımak için kullanılır.

Close Menu

Akepak Ambalaj

Adres: Akpınar Mahallesi. Bilim Caddesi no 11 kat 1-2 posta kodu 34885
Sancaktepe/İstanbul

Eposta: info@akepak.com

Telefon: +90(216) 561 35 80

İhtiyaçlarınıza uygun BIG BAG' ler belirlemek için şimdi bir teklif alınız
TEKLİF AL
Teklif Alınız
close-image
×