Skip to main content

İletken Torbalar

Yazar 10/02/2021Haziran 7th, 2022Çuval Tipleri

TYPE C TORBA (İLETKEN TORBA)

Type C Torbalar iletken torbalardır. Torbanın kumaşı dokunurken içine iletken karbon ipler konuluyor. Buna ek olarak torbanın bütün parçaları birbirine iletken raylar ile birleştirildiği için iletkenlik sağlanır.

Type C Torbalarda topraklama iletken raylar kullanıldığından doldurma ve boşaltma esnasında topraklama sağlanarak elektrik akımının güvenli bir şekilde boşaltılması sağlanarak torbanın içerisinde elektriklenmenin önüne geçilmiş olur. İletken Type C Torbalarda iletkenliği gösteren özel sarı etiket kullanılır.

NEDEN İLETKEN TORBA ?

FIBC Torbaların doldurulma ve boşaltılması sırasında torbanın içinde ki malzeme kumaşa sürtünerek elektrik ortaya çıkarır. Eğer torba da taşınan malzeme patlayıcı yada yanıcı bir madde ise yada torbanın boşaltıldığı alanda patlayabilecek bir ortam yada malzemeler var ise bunu ancak iletken torba kullanarak önleyebiliriz.

Tehlike derecesine göre ne tür torbalar kullanmalıyım ?

Patlama Riski Olmayan Ortam Patlayabilir toz zerrecikleri
(Patlayabilir Toz Alanı 21-22)
Patlayıcı Gazlar
(Patlayıcı Gaz Alanı 1-2)
(Patlama riski yok) A B C
MIE > 3mJ B B C
MIE < 3mJ C C C

(Minimum ateşleme enerjisi), mJ (mega Joule)

İLETKEN TORBALARIN TEST EDİLMESİ

Biz dikilmiş İletken – Type C – torbaların ve iletken kumaşların iletkenliğini düzenli olarak ölçüyoruz ve onları kayıt altına alıyoruz.

PE NAYLONLU İLETKEN TORBALAR

İletken Torbalarda iç naylon kullanılmak istenirse özel iletken PE naylonlar kullanılarak, Torbaların iletkenliği devam ettirilir.

TYPE B – ANTISTATIK TORBALAR

Type B – Antistatik Torbalar, Antistatik kumaşlar kullanılarak dikilir. Bu kumaşların elektrik voltaj gerilimi 6KV’dan daha küçüktür. Bu torbalar ile enerji birikmesinin önüne geçilmiş olur. Type B – Antistatik torbalar da PE Naylon kullanılmak istenirse yine Antistatik Naylonlar mevcut ve torbalar da bu naylonlar kullanılabilir.

Close Menu

Akepak Ambalaj

Adres: Akpınar Mahallesi. Bilim Caddesi no 11 kat 1-2 posta kodu 34885
Sancaktepe/İstanbul

Eposta: info@akepak.com

Telefon: +90(216) 561 35 80

İhtiyaçlarınıza uygun BIG BAG' ler belirlemek için şimdi bir teklif alınız
TEKLİF AL
Teklif Alınız
close-image
×