English Turkish
Dutch   English   French   German   Italian   Spanish   Turkish

TYPE C TORBA (İLETKEN TORBA)

Type C Torbalar iletken torbalardır. Torbanın kumaşı dokunurken içine iletken karbon ipler konuluyor. Buna ek olarak torbanın bütün parçaları birbirine iletken raylar ile birleştirildiği için iletkenlik sağlanır.

Type C Torbalarda topraklama iletken raylar kullanıldığından doldurma ve boşaltma esnasında topraklama sağlanarak elektrik akımının güvenli bir şekilde boşaltılması sağlanarak torbanın içerisinde elektriklenmenin önüne geçilmiş olur. İletken Type C Torbalarda iletkenliği gösteren özel sarı etiket kullanılır.

NEDEN İLETKEN TORBA?

FIBC Torbaların doldurulma ve boşaltılması sırasında torbanın içindeki malzeme kumaşa sürtünerek elektrik ortaya çıkarır. Eğer torba da taşınan malzeme patlayıcı ya da yanıcı bir madde ise ya da torbanın boşaltıldığı alanda patlayabilecek bir ortam ya da malzemeler var ise bunu ancak iletken torba kullanarak önleyebiliriz.

Biz dikilmiş İletken – Type C – torbaların ve iletken kumaşların iletkenliğini düzenli olarak ölçüyoruz ve onları kayıt altına alıyoruz.

PE NAYLONLU İLETKEN TORBALAR

İletken Torbalarda iç naylon kullanılmak istenirse özel iletken PE naylonlar kullanılarak, Torbaların iletkenliği devam ettirilir.

TYPE B – ANTISTATIK TORBALAR

Type B – Antistatik Torbalar, Antistatik kumaşlar kullanılarak dikilir. Bu kumaşların elektrik voltaj gerilimi 6KV’dan daha küçüktür. Bu torbalar ile enerji birikmesinin önüne geçilmiş olur. Type B – Antistatik torbalar da PE Naylon kullanılmak istenirse yine Antistatik Naylonlar mevcut ve torbalar da bu naylonlar kullanılabilir.

×